Klimatyzacja, aby działała poprawnie i nie stwarzała zagrożenia dla zdrowia, musi co jakiś czas podlegać dezynfekcji. ClimaZone w ramach prac konserwacyjnych, oferuje dezynfekcję oraz czyszczenie klimatyzatorów z użyciem ozonu. Dezynfekujemy także wszelkiego rodzaju pomieszczenia, które wymagają podjęcia takich działań.

W ten bezpieczny i efektywny sposób czyścić można: domy, mieszkania, pomieszczenia chłodnicze, sale szpitalne, gabinety lekarskie, pokoje dla dzieci w przedszkolach i szkołach, wnętrza samochodu, siłownie, szatnie, czy też restauracje. Możliwości jest naprawdę wiele.

Usługa dostępna jest w okolicy naszej siedziby, którą jest Kraków oraz na terenie województwa małopolskiego.

Dlaczego ozonowanie?

Systemy klimatyzacji oraz wentylacji wymagają okresowego czyszczenia oraz dokonywania dezynfekcji pod kątem możliwej obecności grzybów oraz innych bakterii, które zagrozić mogą naszemu zdrowiu. Najbardziej efektywną stosowaną obecnie metodą czyszczenia, której poddawana jest klimatyzacja jest ozonowanie. Regularnie stosowane – zapewnia komfort i bezpieczeństwo pracy.

Ozon – trzyatomowa cząstka tlenu jest aktywnym utleniaczem, co daje mu silne własności dezynfekcyjne. Jest on wytwarzany w specjalnym generatorze ozonowym poprzez wyładowania koronowe.

Dzięki temu, że ozon w naturalnych warunkach utrzymuje się bardzo krótko, proces dezynfekcji z jego użyciem jest o wiele bezpieczniejszy niż w przypadku chemicznych detergentów i nie zajmuje wiele czasu. Po dokonaniu oczyszczenia klimatyzatorów w celu oczyszczenia powietrza wystarczy jedynie przewietrzyć pomieszczenie, bądź odczekać kilkanaście minut, by ponownie to rozpocząć pracę!

ClimaZone oferuje usługi ozonowania w pomieszczeniach różnego typu oraz pojazdach. Szczegółowy zakres prac znajduje się poniżej.
 
 
Ozonowanie dla motoryzacji.

Oferujemy kompleksowe usługi ozonowania wykonywanego w pojazdach takie, jak:

 • Dezynfekcja samochodowych układów klimatyzacyjnych i chłodniczych,
 • Dezynfekcja chłodni pojazdów transportu spożywczego,
 • Usuwanie wszelkich nieprzyjemnych zapachów powstałych na wskutek palenia papierosów, transportu zwierząt, ludzi (autobusy, taxi).
 • Ozonowanie w pomieszczeniach
Usługa ozonowania pomoże Państwu utrzymać świeże i zdrowe powietrze oraz sprawi, że z najbliższego otoczenia znikną wszelkie bakterie i roztocza, które mogą wywoływać różnego rodzaju choroby. Oferujemy:

 • Usuwanie zapachów przeterminowanych produktów spożywczych,
 • Usuwanie nieprzyjemnych zapachów powstałych przez dym papierosowy, nasze zwierzęta i inne przyczyny,
 • Niszczenie alergenów i roztoczy kurzu,
 • Odświeżanie pokoi, pomieszczeń biurowych
 • Sterylizację pomieszczeń
 • Usuwanie zapachów powstałych na wskutek długotrwałego zawilgocenia
 • Odkażanie układów klimatyzacji i wentylacji
Jeśli potrzebujesz ozonowania – skontaktuj się z nami! Z całą pewnością wybierzemy odpowiednią opcję!