Dom jest najważniejszym miejscem dla każdego człowieka. Przebywając w nim, chcemy się poczuć w pełni komfortowo i zapewnić sobie odpowiednie warunki do relaksu, jak i do pracy. Sprzyjają temu odpowiednie warunki termiczne, a więc sytuacja, w którym latem dom jest odpowiednio wychłodzony, z zimą ogrzewany tak, byśmy nie marzli.

ClimaZone, wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom, oferuje szereg rozwiązań dla domu takich, jak klimatyzacja, ułatwiająca prawidłową wymianę powietrza nawet przy największych upałach, oraz wentylacja gruntowa, która zapewnia regulację temperatury oraz sporą oszczędność energii, jak i kosztów.

Warto zadbać o to, by dom był energooszczędny i dawał nam pełen komfort cieplny. Z tego też względu, rozsądna będzie inwestycja w energooszczędne źródła ogrzewania i chłodzenia, jakie zapewniają nowoczesne systemy wentylacji z odzyskiem ciepła (rekuperatory), gruntowe wymmienniki ciepła i pompy ciepła. Latem zaś wygodę zapewnią Państwu odpowiednio dobrane klimatyzatory naścienne.

Wspólnie z naszym doradcą wybiorą Państwo odpowiedni system!

Szczególnie polecamy Państwa uwadze Gruntowy Wymiennik Ciepła – skutecznie modyfikujący temperaturę powietrza pobieranego przez wentylację. Wentylacja wzbogacona w taki wymiennik pozwala na duże oszczędności na ogrzewaniu zimą oraz klimatyzacji latem.

 
Jak to działa?

W Polsce na zewnatrz temperatura powietrza zmienia się pomiędzy +30oC a -20oC w zależności od pory roku. To jak ciepło jest na zewnątrz przekłada się na temperaturę w pomieszczeniach. Gruntowny Wymiennik Ciepła korzysta z ciepłoty gruntu, który utrzymuje stałą temperaturę w zakresie 0oC - 10oC na głębokości 1,5 - 2 m.

Montaż tego rozwiązania wyrównuje jego temperaturę oraz pomaga we wstępnej filtracji powietrza przez grunt. Sprawia to, że powietrze zostaje wstępnie ogrzane (gdy temperatura jest poniżej 0oC lub schłodzone (gdy temperatura wynosi powyżej 10oC w zależności od warunków panujących na zewnątrz.
Przykłady działania:

Zimą, gdy temperatura na zewnątrz sięga -20 stopni Celsjusza, a ta utrzymująca się w gruncie wynosi między 2 a 6 stopniami, powietrze pompowane do naszego domu przez system wentylacji ma od 0 do 4 stopni. Widzimy wiec wyraźnie, że zostało ono podgrzane o około 20 stopni, co daje spore oszczędności ogrzewania.

Latem Gruntowy Wymiennik Ciepła działa równie wydajnie, co zimą. Gdy mamy upały sięgające powyżej 30 stopni, a temperatura 2 metry pod poziomem gruntu wynosi 4-10 stopni, to zanim dotrze do naszego domu, schładza się około 20 stopni! To powoduje, że z klimatyzatora możemy korzystać w ograniczonym stopniu!

Na podstawie przykładów można łatwo wywnioskować jakie korzyści przynosi gruntowy wymiennik ciepła a w połączeniu z rekuperatorem ogrzewanie i chłodzenie domu może odbywać się bez użycia energii elektrycznej czy gazowej ew. być przez nią jedynie wspieraną, co i tak w znacznym stopniu pozwoli zaoszczędzić wydatki.

Nasze rozwiązania związane z ogrzewaniem i chłodzeniem domu sprawią, że Państwa oszczędności prądu oraz gazu będą znaczące!

Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z oferty ClimaZone!